Jak motywujemy do ciągłego doskonalenia?

Jak to jest u nas z tym motywowaniem do zgłaszania usprawnień? Jak zachęcamy pracowników do zgłaszania pomysłów i wdrażania usprawnień? Czy działają PIENIĄDZE czy może UŚCISK DŁONI i POCHWAŁA?

Mam dziś do Was prośbę: pomóżcie w badaniach nt. MOTYWOWANIA PRACOWNIKÓW do CIĄGŁEGO DOSKONALENIA! Otrzymacie fajny PREZENT! Aby dowiedzieć się, jak jest naprawdę, uruchomione zostało badanie ankietowe: http://bit.ly/2Eac9x4 do udziału w którym Was zapraszam!

Uwaga, ważne: badanie jest skierowane do jak najszerszego grona szeregowych pracowników (nie skupia się na managerach). Dlatego naszym zadaniem jest NAMÓWIENIE kilu osób w naszych firmach do wypełnienia tej ankiety. Proszę Was także o rozpowszechnienie informacji o tym badaniu, aby jak największa liczba pracowników mogła wziąć w nim udział – dziękuję!

Aby Was do tego zachęcić, wśród uczestników badania zostaną rozdane ciekawe książki – o tym poniżej.

Organizatorem badania jest dr hab. Piotr Walentynowicz Wydział Zarządzania – Uniwersytet Gdański, który od lat bada polskie wdrożenia LEAN, a swoje analizy publikuje ku pożytkowi całego środowiska Lean Management w Polsce. Piotr jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego i Kierownikiem Zakładu Zarządzania Przedsiębiorstwem. Jest on także członkiem Stowarzyszenie Lean Management Polska, na konferencji którego ogłasza wyniki swoich badań. Nie inaczej będzie w tym roku: szczegółową analizę wyników poznamy w październiku, na konferencji LEAN TRENDY 2019 w Łodzi.

Wyniki badania będą udostępnione w formie publikacji, do której otrzymacie dostęp – dam Wam znać, jak będzie gotowa! Wśród osób, które wypełnią ankietę i namówią do tego jeszcze kogoś, wybrane zostanie TRÓJKA szczęśliwców, którzy otrzymają prezent: książkę Piotra!

Monografia „UWARUNKOWANIA SKUTECZNOŚCI WDRAŻANIA LEAN MANAGEMENT W PRZEDSIĘBIORSTWACH PRODUKCYJNYCH W POLSCE” mówi m.in. o tym, jak skutecznie wdrożyć ten koncept w przedsiębiorstwie, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań tego procesu w polskiej praktyce gospodarczej!

Jak ją otrzymać? Po wypełnieniu ankiety przez Was i przez osoby, które do tego zachęcicie, napiszcie o tym w komentarzu w jednymz tych trzech miejsc (odnajdźcie tam posty nt. ankiety):

fanpage „Lean jest dla ludzi – Krzysztof Dobrowolski”
grupa „Niech LEAN będzie z Wami!”
mój profil Krzysztof Dobrowolski na LinkedIn

W komentarzu możecie także podać liczbę osób, które zachęciliście do wypełnienia ankiety! Mamy do rozdania w  sumie aż 9 egzemplarzy!

Po weekendzie (po 20 maja) dowiecie się, do kogo trafią książki! Dziękuję Wam w imieniu swoim, jak i Piotra!

PS na zdjęciu Piotr Walentynowicz w czasie pracy z młodzieżą podczas finałów programu „Młody Lean Lider”.