Japońskie zabawki w służbie procesów

Karakuri-ningyō to mechaniczne lalki tworzone w Japonii. Słowo karakuri oznacza urządzenie mechaniczne, a ningyō to lalka. Ich funkcjonowanie oparte jest na prostych mechanizmach sprężynowych i grawitacyjnych. W nr 16 magazynu Production Manager ukazał się mój artykuł na ten temat. Dziś do odsłuchania w formie podcastu czytanego przez profesjonalnego lektora.

O karakuri pisałem w Robotyzacja? Zrób to zupełnie inaczej! (tam znajdziesz także kilka filmów prezentujących karakuri). Jakiś czas później zostałem zaproszony do rozszerzenia tematu w artykule dla magazynu Production Manager. Ukazał się on drukiem w nr 4(16) na sierpień – wrzesień 2018. Równolegle do publikacji powstał podcast, nagrany przy udziale profesjonalnego lektora, do odsłuchania którego zapraszam:

Production Manager to pierwsze w Polsce czasopismo dedykowane kadrom zarządzającym produkcją oraz procesami okołoprodukcyjnymi. Misją periodyku jest kreowanie konkurencyjnego, ergonomicznego, nowoczesnego, bezpiecznego oraz zintegrowanego środowiska produkcyjnego, w oparciu o nowoczesne zarządzanie oraz ideę czwartej rewolucji przemysłowej – Przemysł 4.0. Ponadto czasopismo pełni rolę platformy wymiany najlepszych praktyk, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności firm produkcyjnych oraz standardów zarządzania w zakładach produkcyjnych działających na terenie Polski. Więcej na www.production-manager.pl