Młody Lean Lider – nowa edycja!

Otwieramy nową edycję całkowicie bezpłatnego programu edukacyjnego Lean Thinking dla młodzieży. Ogólnopolski program "Młody Lean Lider" z roku na rok podwaja liczbę swoich uczestników i sięga w co raz odleglejsze zakątki naszego kraju. Rekrutacja na nową edycję właśnie wystartowała!

Zapraszamy do udziału w programie Młody Lean Lider. Jest to całkowicie bezpłatny program edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat. Pragniemy nauczyć uczniów przedsiębiorczości oraz tego jak mądrze rozwiązywać problemy, optymalizować procesy, podejmować kreatywne działania i współpracować w grupie.

Nasz program edukacyjny opiera się na grywalizacji w formie niekomputerowej gry symulacyjnej oraz nauce przez wyzwania. Nauczyciele otrzymują od nas wsparcie w postaci scenariuszy lekcji i bezpłatne szkolenia. Wcale nie muszą być znawcami lean!

Wolontariusze LEAN EDUCATION na spotkaniu otwierającym nową edycję programu „Młody Lean Lider” na rok szkolny 2018-2019. Gościny udzielił nam zaprzyjaźniony z naszą fundacją Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Nasza fundacja działa pod logo “LEAN EDUCATION”. Stanowimy zespół kilkudziesięciu praktyków z całej Polski. Każdy z nas jest związany z koncepcją Lean Thinking. Jest to droga doskonalenia samego siebie, jak i organizacji czy społeczności, w której funkcjonujemy. Ukierunkowana jest na rozpoznanie potrzeb klientów naszych działań oraz dbałości o dany nam czas, talenty i pozostałe zasoby.

Działamy na zasadzie wolontariatu. Jesteśmy specjalistami i praktykami filozofii lean, którzy na co dzień wdrażają ją w polskich przedsiębiorstwach, gdzie edukujemy zarówno kadrę zarządzającą, jak i szeregowych pracowników. Poza pracą pragniemy przekazywać naszą wiedzę i umiejętności dalej, do młodego pokolenia.

Program łączy szkoły, uczelnie i przedsiębiorstwa. Ponadto, wspierają nas zawodowi leanowcy z całej Polski, którzy pełnią role Jurorów i Koordynatorów. 

Program Młody Lean Lider to 3 etapowy, dziesięciomiesięczny turniej, w którym uczniowie w 10 osobowych zespołach rozwijają postawy, wiedzę i umiejętności.

Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, zawodowych, gimnazjów, techników i liceów. Udział nastoletnich uczniów w tym unikatowym programie to szansa na rozwinięcie przez nich kompetencji przedsiębiorczości indywidualnej i zespołowej. Oprócz nauki projekt gwarantuje także świetną zabawę – na każdym etapie. Drużyny otrzymują zadania konkursowe do realizacji we własnym zakresie. Mają także okazję uczestniczyć w grach symulacyjnych oraz szkoleniach z zakresu zarządzania projektami.

Wyzwanie w tym roku jest poważne! Tylko Młodzi Ziemianie mogą uratować nas przed szerzącą się Mudą!

Zwieńczeniem dziesięciomiesięcznego programu jest prezentacja zrealizowanych projektów przed profesjonalnym Jury, w którego gronie zasiadają managerowie firm, koordynatorzy Lean Management oraz wykładowcy Lean z wyższych uczelni. Współpracują z nami m.in. Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Śląska i Uniwersytet Gdański, gdzie co roku odbywają się ogólnopolskie finały naszego programu.

Podział ról w zespole jest bardzo ważny – tylko zespołowy wysiłek prowadzi do sukcesu!

Warto pamiętać, że ze strony szkoły program nie wymaga dużych nakładów, ani czasowych, ani finansowych. Nauczyciel / pedagog organizuje grupę chętnych uczniów i zapisuje ją poprzez formularz na naszej stronie internetowej. Można zgłosić nielimitowaną liczbę grup. Uczniowie nie muszą być w tym samym wieku, czy też z jednej klasy – istnieje dowolność tworzenia grup. Materiały, które uczniowie wykorzystują w projekcie to papier, nożyczki, klej i inne podstawowe przybory biurowe.

Obserwując minione edycje można zauważyć, że uczniowie niezwykle angażują się w program i chętnie biorą udział w stawianych im wyzwaniach. Jest to wspaniała okazja do poszerzenia swojej wiedzy, nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli, dla których przygotowujemy dodatkowe, bezpłatne szkolenia!

Rekrutacja na edycję 2018/2019 została właśnie uruchomiona, serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie! Najważniejsze informacje znajdziecie w udostępnionej przez nas dokumentacji (linki poniżej).

Podstawowe informacje dotyczące udziału w nowej edycji programu znajdują się w naszym informatorze. Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółami: Regulamin Programu „Młody Lean Lider” edycja 2018-2019. A swoje grupy możecie rejestrować już teraz za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Pamiętajcie – czekamy na Wasze zgłoszenia tylko do 25 września 2018 r.

ZAPRASZAMY!