Młody Lean Lider po raz czwarty!

Fundacja LEAN EDUCATION uruchamia właśnie czwartą, ogólnopolską edycję swojego bezpłatnego programu edukacyjnego Lean Thinkig. Program "Młody Lean Lider" skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Łączy on środowiska szkolne, uczelnie oraz firmy, by przygotować młodych ludzi na wyzwania kompetencyjne XXI wieku.

Weekend 7-8 września to kick-off kolejnej, czwartej już edycji programu „Młody Lean Lider”. Zespół Fundacji LEAN EDUCATION spotkał się w Łodzi, aby uruchomić wyzwanie, jakie czeka młodych adeptów LEAN w tym roku szkolnym. Po produkcji Potwornych Słoneczek, Lean-Komóry dla komandosów i Kosmicznych Rakiet w tym roku przyszedł czas na Tratwy, którymi uczestnicy pokonają Morze Mudy.

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego wolontariusze z całej Polski spotkali się z przedstawicielami Fundacji na spotkaniu otwierającym nową edycję i szkoleniu wstępnym dla koordynatorów grup w regionach. Do chwili obecnej w programie „Młody Lean Lider” wzięło udział w sumie: 1922 uczniów, 153 nauczycieli, 91 szkół, 67 jurorów z 62 przedsiębiorstw, 32 przedsiębiorstwa goszczące uczniów, 29 koordynatorów regionalnych z 29 przedsiębiorstw oraz 7 uczelni.

Lean Thinking w polskich szkołach

Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, zawodowych, gimnazjów, techników i liceów. Udział nastoletnich uczniów w tym unikatowym programie to szansa na rozwinięcie przez nich kompetencji przedsiębiorczości indywidualnej i zespołowej. Oprócz nauki projekt gwarantuje także świetną zabawę – na każdym etapie. Drużyny otrzymują zadania konkursowe do realizacji we własnym zakresie. Mają także okazję uczestniczyć w niekomputerowych grach symulacyjnych oraz zajęciach z zakresu zarządzania projektami.

Program edukacyjny „Młody Lean Lider” opiera się na grywalizacji w formie niekomputerowej gry symulacyjnej oraz nauce przez wyzwania. Nauczyciele otrzymują od Fundacji wsparcie w postaci scenariuszy lekcji i bezpłatne szkolenia. Wcale nie muszą być znawcami lean! Program „Młody Lean Lider „to 3 etapowy, dziewięciomiesięczny turniej, w którym uczniowie w 10 osobowych zespołach rozwijają postawy, wiedzę i umiejętności.

Młodzi robią LEAN

Zwieńczeniem dziesięciomiesięcznego programu jest prezentacja zrealizowanych projektów przed profesjonalnym Jury, w którego gronie zasiadają managerowie firm, koordynatorzy Lean Management oraz wykładowcy Lean z wyższych uczelni. Z Fundacją współpracują m.in. Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Śląska i Uniwersytet Gdański, gdzie co roku odbywają się ogólnopolskie finały programu.

Każdej z drużyn zakwalifikowanych do finałów ogólnopolskich przysługują 3 trzygodzinne wizyty w przedsiębiorstwie. W tym czasie, pod opieką reprezentanta firmy, poznają ją, będą mogli zapoznać się z procesem wytwórczym, dowiedzieć się o stawianych przed nim wyzwaniach, zgłębić problemy do rozwiązania i omówić swoje pomysły. Rezultaty swoich prac uczniowie zaprezentowali przed profesjonalnym jury podczas finałów.

Zapisz się do programu

A już teraz trwają zapisy do kolejnej edycji programu na lata 2019/2020. Zgłaszać można się poprzez formularz dostępny na stronie Fundacji Lean Education: ZAPISY!

Fundacja LEAN EDCUATION obecna jest w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco można śledzić jej działania: