Mapowanie VSM #3 ZAPLANUJ PRZYSZŁOŚĆ!

Zapraszam na trzeci webinar dotyczący mapowania VSM. W tej części dowiesz się, jak budować mapę stanu przyszłego oraz utrzymywać kierunek, który sobie wyznaczysz. Opowiem o analizie mapy, poszukiwaniu potencjałów, definiowaniu projektów usprawnieniowych. Dowiesz się także o błędach, które ja sam popełniałem w przeszłości - wytłumaczę, jak ich unikać.

To jest mój trzeci webinar z cyklu „Podstawy mapowania VSM”. Jeżeli nie zapoznałeś się z częścią pierwszą, możesz zrobić to tutaj: Mapowanie VSM #1 ZACZNIJ OD PODSTAW!, a drugą znajdziesz tutaj: Mapowanie VSM #2 PRZELICZ ZAPAS NA CZAS!

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się z artykułami:
1. WARTOŚĆ DODANA – to wzrost wartości danego dobra lub usługi w wyniku procesu wytwórczego lub twórczego. W praktyce zaś jest to wyłącznie ta część ponoszonych kosztów (produkcyjnych lub usługowych) za które płaci klient
2. IDENTYFIKACJA STRAT – płacisz za straty, które sam generujesz. Czy to nie absurd? Fakty są takie, że większość procesów w firmie nie buduje wartości dodanej – z definicji jest stratą. Ograniczanie tych strat to eliminacja bądź minimalizacja tych procesów, które właśnie nie przynoszą wartości dodanej. Tylko jak je rozpoznać?
3. DIAGRAM SPAGHETTIwłoski makaron w japońskiej sztuce odchudzania produkcji? Tak! Nie ma oczywiście mowy o zastąpieniu tradycyjnego sushi przez słynne włoskie danie. A serio: nazwa tego narzędzia pochodzi od wizualnego skojarzenia, jakie powoduje gotowy wykres przepływu materiału, który najczęściej ma wygląd długiej, wielokrotnie splątanej nitki.

Jeszcze więcej bezpłatnych wykładów znajdziesz na moim kanale YouTube „Lean jest dla ludzi”.