Tylko teraz PROMOCJA 2+1 KURS GRATIS !

Decydując się na dwa z obecnie oferowanych przeze mnie kursów trzeci kurs otrzymasz za darmo 🙂 Szczegóły znajdziesz u dołu tej strony. A tera przejdźmy do mapowania…

Skoro czytasz ten tekst, to zapewne masz… problem! Doskonale – świetnie trafiłeś! Przygotowałem dla Ciebie coś, co pozwoli Ci na skuteczne eliminowanie problemów z Twoich procesów. Strona, którą czytasz zniknie bezpowrotnie po upływie czasu, który sobie wyznaczyłem. Przeczytaj ją koniecznie do końca, a zrozumiesz dlaczego.

Nazywam się Krzysztof Dobrowolski. Uczę inżynierów, liderów zespołów i managerów skutecznego rozwiązywania problemów dzięki praktycznemu wykorzystaniu metod i narzędzi analizy przyczynowo-skutkowej.

W mojej pracy realizuję moją pasję. Od 2016 roku prowadzę bloga „Lean jest dla ludzi”, na którym dzielę się wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas blisko dwudziestoletniej już pracy zawodowej. Po szczegóły zajrzyj na mój profil osobisty LinkedIn. Zapraszam Cię także do największej w polskim internecie społeczności pasjonatów LEANowego podejścia do pracy i życia (szczegóły znajdziesz u dołu tej strony).

Dziś mam dla Ciebie propozycję przystąpienia do jedynego w swoim rodzaju kursu PROBLEM SOLVING. Przeczytaj uważnie wszystko, co o nim napisałem poniżej, a na końcu zdecyduj: kończysz z gaszeniem pożarów i przechodzisz do systemowego rozwiązywania problemów?

Co możesz zyskać?

 • Dowiesz się, jak poprawnie identyfikować oraz opisywać problemy
 • Nauczysz się sposobów wyboru właściwych osób oraz organizowania pracy zespołu do rozwiązywania problemów
 • Poznasz metody wyboru tych problemów, którymi powinieneś zająć się w pierwszej kolejności
 • Zapoznasz się z metodami analizy przyczyn problemów
 • Nauczysz się praktycznego zastosowania narzędzi do wyboru optymalnego rozwiązania
 • Dowiesz się, jak skutecznie wdrażać wypracowane rozwiązania oraz jak zapewnić ich trwałość
 • Zapoznasz się z metodami i narzędziami rozwiązywania problemów stosowanych przez najbardziej zaawansowane w tym firmy na świecie.

Poznaj opinie dotychczasowych uczestników

W pierwszej, pionierskiej edycji kursu (wydanej w październiku 2019 roku) uczestniczyło 30 uczestników. W późniejszym okresie dołączyło do nich drugie tyle kursantów online. Program tego kursu realizuję także stacjonarnie, zarówno dla firm w formie dedykowanych, zamkniętych warsztatów, jak i dla wszystkich chętnych, w formie otwartych, dwudniowych baaardzo praktycznych warsztatów. Poniżej zamieszczam kilka wybranych opinii zadowolonych uczestników. A na zdjęciu córeczka jednej z uczestniczek premierowej edycji pomaga mamie w rozwiązywaniu zadań.

I jeszcze kilka cytatów z ankiety satysfakcji, jaką wypełniają uczestnicy po zakończeniu kursu:

„Wiedza którą posiada trener jest podparta dużym doświadczeniem. Każdy krok kursu został rozłożony na czynniki pierwsze od A do Z w profesjonalny sposób. Nie mam negatywnych uwag”

„Bardzo merytorycznie”

„Nie mogę dać 6 bo zawsze jest coś co można jeszcze bardziej usprawnić. A tak ogólnie to bardzo dobry kurs ale chce wspomnieć że Twój skrypt na temat 8D to „truskawka na torcie”

„Zagadnienia wyjaśnione rzeczowo i ciekawie, wyjaśniając nie tylko co należy zrobić, ale także dlaczego + podawanie przykładów to duży plus”

Jeżeli to Cię przekonuje, to zapraszam już teraz – dołącz do kursu.

…albo przeczytaj poniżej jeszcze więcej o samym kursie.

Przestań gasić pożary! Zacznij rozwiązywać problemy.

Kurs, który dla Ciebie przygotowałem jest owocem mojego doświadczenia, zarówno zawodowego w przemyśle, jak i trenerskiego w szkoleniach. I już na wstępie zaznaczę, że nie jest to tradycyjny pokaz slajdów, który przeklikasz w jeden wieczór, o nie! Na takie szkolenie szkoda Twojego, jak i mojego czasu! My tu będziemy pracować w pocie czoła!

Napisałem wyżej, że dzielę się wiedzą i doświadczeniem? Dokładnie to robię w moim kursie: opowiadam o tym, jak skutecznie pozbywać się problemów z naszych procesów. Przedstawiam całą koncepcję, punkt po punkcie. Wprowadzam i omawiam szczegółowo narzędzia, jakie stosuję. Wyjaśniam, jak je stosować oraz… na co uważać, aby nie trafić w ślepą uliczkę.

Tak, opowiem Ci o błędach, które ja sam popełniałem w przeszłości. Błędach, z których wyciągnąłem wnioski i na podstawie których udoskonaliłem moje podejście do procesu rozwiązywania problemów. Przedstawię też błędy, jakie popełniały zespoły, którymi kierowałem oraz moi podwładni, którymi miałem okazję kierować w mniejszych i większych zespołach. Uczmy się na cudzych błędach!

Metoda, którą przedstawiam nie jest wiedzą tajemną. Swoje podejście opieram na koncepcie 8D, który jest powszechnie stosowany na świecie. Informacje o nim są wprawdzie dostępne, ale w dużym rozproszeniu. Ponadto, zawsze posiadają pewnego rodzaju „skrzywienie” branżowe czy firmowe.

Ja przedstawię Ci ten koncept w sposób uniwersalny, a co najważniejsze, na każdy jego krok wyposażę Cię w odpowiednie narzędzia do pracy. Przedstawię przykłady i… dam Ci zadanie domowe do odrobienia! Nie będzie lekko – ostrzegam. Zapewniam jednak, że po ukończeniu tego kursu będziesz w stanie samodzielnie przeprowadzić swój zespół przez proces rozwiązywania problemów. I to skutecznie!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 02-dolaczam-300x58.png

Dla kogo jest ten kurs?

Pewnie się zastanawiasz czy ten kurs jest dla Ciebie. To dobrze. Zależy mi na tym, aby trafić do osób, które rzeczywiście chcą skorzystać z tej wiedzy, aby w przyszłości stosować ją w swojej pracy czy życiu osobistym.

Jeżeli jesteś ekspertem, inżynierem, specjalistą czy managerem z dwudziestoma latami doświadczenia w rozwiązywaniu problemów to… także możesz tu znaleźć coś ciekawego! Możliwe, że wielokrotnie Cię zaskoczę, ale Ameryki ze mną chyba nie odkryjesz. Z drugiej strony, uzupełnisz, uporządkujesz i ugruntujesz swoją wiedzę. A to się zawsze opłaca!

Jeżeli jesteś osobą, która pracę zawodową zaczęła całkiem niedawno, albo dopiero studiujesz lub jesteś na stażu, to kurs ten będzie dla Ciebie jak ukończenie intensywnych studiów podyplomowych. Narzędzia i metody, które przedstawię na pewno przydadzą Ci się w Twojej pracy zawodowej. Rozwiązywanie problemów to jedna z najczęściej poszukiwanych kompetencji – warto mieć ją na wysokim poziomie.

Skorzystanie z całego konceptu (proces Problem Solving + praktyczne zastosowanie narzędzi i metod pracy) pozwoli każdemu uczestnikowi kursu na skuteczne eliminowanie problemów z procesów, w których uczestniczy. A to oznacza lepszą efektywność pracy, mniej kłopotów na głowie, mniej stresu a więcej czasu na kreatywne działania. A tego przecież chce każdy z nas!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 02-dolaczam-300x58.png

…albo przeczytaj poniżej jeszcze więcej o samym kursie.

Certyfikacja

Uczestnicy, którzy wykonają całość prac (przejdą przez wszystkie lekcje i zadania) otrzymają imienny, numerowany certyfikat, który będzie potwierdzał ukończenie kursu (certyfikat będzie zawierał także program kursu). Całość potwierdzę własnym podpisem! Certyfikaty zostaną rozesłane uczestnikom drogą mailową, w formie dokumentu PDF do samodzielnego wydruku.

Kurs dostępny jest w formie pakietu (składniki znajdziesz poniżej). Samodzielnie zdobywasz wiedzę przedstawioną w przygotowanych przez mnie materiałach. Możesz korzystać  w dowolnym czasie z lekcji on-line w panelu kursów, jaki Ci udostępnię. Otrzymasz do nich dostęp na 12 miesięcy licząc od dnia zakupu. Ponadto, otrzymujesz mój e-book „Skuteczne rozwiązywanie problemów” w formacie PDF na własność z licencją na indywidualne, dożywotnie wykorzystanie. Do lekcji dołączam materiały (formularze, szablony, schematy), które możesz dowolnie wykorzystywać.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 02-dolaczam-300x58.png

Termin i zawartość kursu

Wszystkie materiały kursowe udostępniam uczestnikom NATYCHMIAST po zakupie! Będziesz mieć dostęp do wszystkich lekcji od razu, bez czekania na otwieranie dostępu do kolejnych materiałów. Jedynie pierwsze przejście przez materiały będzie od Ciebie wymagało odhaczania kolejnych lekcji na pasku postępu. Później będziesz mieć możliwość korzystania z lekcji w dowolnej kolejności.

Tempo pracy wyznaczasz sobie samodzielnie. Zaczynasz, kiedy chcesz. Możesz obejrzeć wszystko od razu, jak to robisz z niektórymi serialami TV. Możesz też postawić na systematyczną pracę, lekcja po lekcji – codziennie lub co tydzień, jak Ci pasuje. Najlepiej jest wyznaczyć sobie stały rytm pracy i się go trzymać. Regularność gwarantuje Twój postęp, który będziesz śledzić na specjalnym pasku w panelu kursu.

Lekcje będą dla Ciebie dostępne przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez ograniczenia czasowego. Oznacza to, że Twój dostęp do nich nigdy się nie skończy – w praktyce będzie trwał tak długo, jak dostępna będzie moja platforma kursowa. Wrócisz do interesujących Cię zagadnień, kiedy tylko zechcesz. Co więcej, otrzymasz ode mnie…

Sesję Q&A zorganizujemy pod koniec grudnia lub na początku stycznia. Dokładną datę i godzinę ogłoszę w naszej grupie kursowej. Z doświadczenia wiem, że nie wszystkim uczestnikom będą one pasować, dlatego zorganizujemy się w następujący sposób:

 • już na początku kursu udostępnię uczestnikom formularz do zadawania pytań – będziesz mieć możliwość wpisania swojego pytania o dowolnej porze dnia i nocy,
 • podczas spotkania na żywo odpowiem w pierwszej kolejności na pytania z formularza, a następnie na wszystko, o czym będą chcieli porozmawiać jego uczestnicy,
 • jeśli nie możesz być z nami na żywo, nic się nie martw – nagranie z sesji Q&A zostanie udostępnione w panelu kursu jako ostatnia lekcja – będzie możliwość wracania do niego zawsze, kiedy będzie to potrzebne

KURS on-line 15 modułów lekcyjnych

W lekcjach wideo przedstawię Ci krok po kroku skuteczny proces rozwiązywania problemów.

W toku nauki dowiesz się, jak poprawnie identyfikować oraz opisywać problemy. Nauczysz się sposobów wyboru właściwych osób oraz organizowania pracy zespołu do rozwiązywania problemów. Poznasz metody wyboru tych problemów, którymi powinieneś zająć się w pierwszej kolejności. Zapoznasz się z metodami analizy przyczyn problemów.

Nauczysz się także praktycznego zastosowania narzędzi do wyboru optymalnego rozwiązania. Dowiesz się, jak skutecznie wdrażać wypracowane rozwiązania oraz jak zapewnić ich trwałość a także zapoznasz się z metodami i narzędziami rozwiązywania problemów stosowanych przez najbardziej zaawansowane w tym firmy na świecie.

E-BOOK 100 stron

Mój e-book „Skuteczne rozwiązywanie problemów” w syntetyczny sposób przedstawia metody i narzędzia omówione w czasie lekcji on-line. Jest uzupełnieniem materiałów udostępnionych dla ciebie w panelu kursów. Możesz zapisać go na dowolnym urządzeniu i sięgać do niego wygodnie w zależności od potrzeby.

ARKUSZE PRACY 18 narzędzi

W toku kursu omawiam narzędzia, którymi uczestnicy posługują się w procesie rozwiązywania problemów. Dla Twojej wygody stworzyłem szablony tych narzędzi (formularzy, schematów, tabelek). Możesz je ściągnąć na własne urządzenie i używać w wersji elektronicznej, albo wydrukować i stosować wszędzie tam, gdzie będą Ci one potrzebne.

GRUPA networkingowa

W grupie odbędzie się spotkanie w formule Questions & Answers, podczas którego odpowiem na pytania zgłoszone przez uczestników kursu. Ponadto, toczyć będziemy wewnętrzne dyskusje nt kursu, narzędzi, procesu rozwiązywania problemów i wszystkiego, co tylko przyjdzie uczestnikom do głowy.

Z doświadczenia wiem, że jest to najcenniejszy rodzaj wsparcia: inni uczestnicy tego samego kursu. Sam uczestniczę w takich kursach kilka razy w roku i właśnie taka wymiana doświadczeń i możliwość dyskusji w zamkniętym gronie najlepiej się sprawdza. Można zadawać pytania, poddawać pod dyskusję własne pomysły, albo tylko podglądać jak z zadaniami radzą sobie inni.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 02-dolaczam-300x58.png

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KURSU

Wstęp

 • Twoje korzyści – o czym jest ten kurs?
 • Jak zbudowany jest kurs i jak z niego korzystać?
 • To Twoje wyzwanie – powodzenia!

Źródła metod systemowego rozwiązywania problemów

 • Na początku było koło!
 • Z armii do motoryzacji i dalej w świat
 • 8 kroków do rozwiązania Twojego problemu

0D Przygotowania

 • Czy Ty naprawdę masz problem?
 • No dobrze, startujemy – krok po kroku. Let’s 8D!

1D Zdefiniuj zespół

 • Dlaczego zespół a nie samotny rycerz?
 • Zatrudnij żółwia!
 • Poszukaj na mapie
 • A może SIPOC?
 • Zerknij jeszcze na layout!

2D Opisz problem

 • Nie idź na skróty!
 • Miejsce, przedmiot i fakty – tego się trzymamy.
 • C2H5OH czy 5W2H?
 • A kuku! Jest czy nie ma?
 • Czy ja rozumiem mój proces?

3D Zabezpiecz klienta

 • Analiza ryzka
 • Timeline czyli oś czasu
 • List gończy i poszukiwania
 • Uszczelnij proces, nie wypuszczaj NOKów!
 • Zdecyduj, co zrobisz z jeńcami

 D4 Znajdź przyczynę

 • Escape point – którędy oni uciekli?
 • Jak to się stało? Zrób burzę mózgów
 • Dlaczego? Dobre pytanie!
 • 5why to za mało, gdy sprawy się komplikują
 • Co Ci powie ryba? Zapytajmy po japońsku!
 • Czym się zająć i w jakiej kolejności?

D5 Wdrażaj akcje korygujące

 • Vilfredo Pareto przybywaj!
 • Priorytety wg matrycy
 • Action plan gotowy – do roboty!

6D Zweryfikuj rezultaty

 • Pójdź i zobacz!
 • Zrób audyt
 • Działa? Zakończ akcję zabezpieczającą

7D Zapobiegaj powracaniu problemu

 • Standaryzacja – czym jest i dlaczego warto ją stosować?
 • Jak zabezpieczyć się przed powracaniem problemu?
 • Jak to robią inni? FMEA to jest to!

8D Zamknij proces rozwiązywania problemów

 • Kiedy możemy uznać, że problem został skutecznie rozwiązany?
 • Gratulować? Ale komu i za co? A może veto?
 • Pamiętasz PDCA? Zakręć kołem raz jeszcze, dla pewności.

BONUS: jak to robią najlepsi na świecie?

 • Toyota: A3 – światowy benchmark
 • Autoliv: 8D – klasyka klasyki
 • General Motors: DD&W – wiercą dziurę w… brzuchu?
 • Motorola: DMAIC – dane, dane, dane…
 • Faurecia: QRCI – wszystko na jednym arkuszu
 • Koncept PDCA rozwinięty na miarę potrzeb

 Systemowe rozwiązywanie problemów

 • Dlaczego warto stworzyć system rozwiązywania problemów i jak to zrobić?

 Dziękuję Ci za udział w kursie!

 • Dobra robota! Odbierz certyfikat
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 02-dolaczam-300x58.png

…albo przeczytaj poniżej jeszcze o tym, że gwarantuję Ci zwrot pieniędzy, jeżeli okaże się, że nie jesteś zadowolony z kursu.

GWARANCJA ZADOWOLENIA LUB ZWROT PIENIĘDZY!

Pamiętaj, że w ciągu 30 dni od zakupu możesz zrezygnować z kursu (nie musisz podawać żadnej przyczyny), a ja zwrócę Ci pieniądze. Dlaczego mogę sobie na to pozwolić? Ponieważ jestem przekonany, że to, co dla Ciebie przygotowałem spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź poniżej, z kim będziesz miął do czynienia w trakcie kursu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 02-dolaczam-300x58.png

ILE KOSZTUJE TEN KURS?

No, myślałem, że już nie zapytasz! Chciałbym, aby ten kurs był dostępny dla jak największej liczby osób, które potrzebują tej wiedzy. Tym razem jednak nie będę się odnosił do cen, jakie życzą sobie inne firmy na rynku. Skoro czytasz te słowa, to znaczy, że na serio rozważasz podniesienie swoich kompetencji zawodowych w tym temacie. Porównanie z ofertą dostępną na rynku szkoleniowym pozostawiam Tobie – niech to będzie jak najbardziej świadoma decyzja.

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci poradnik, który napisałem kilka miesięcy temu: „NIE KUPUJ SZKOLEŃ ONLINE – o ile nie spełniają one twoich oczekiwań!”. I tego się trzymajmy! Poradnik możesz ściągnąć bezpłatnie z mojej platformy szkoleniowej >> TUTAJ <<. Przejrzyj, przemyśl – wybierz świadomie!

regularna cena tego kursu mogłaby śmiało sięgać
1 299 PLN

ale dziś, tylko do końca listopada 2021 oferuję Ci ten kurs w

promocyjnej cenie za jedyne
497 PLN

To kwota brutto, całkowita, jaką zapłacisz.Jeżeli zdecydujesz się dołączyć, to ja już teraz bardzo się cieszę, że będziemy razem pracować! Kawał niezłej roboty przed nami… ale będzie warto, zobaczysz.

I jeszcze jedno: potrzebujesz fakturę na firmę? Nie ma problemu – w trakcie zakupu podaj dane do faktury, a otrzymasz ją natychmiast mailem.

Tylko teraz PROMOCJA 2+1 KURS GRATIS !

Decydując się na dwa z obecnie oferowanych przeze mnie kursów trzeci kurs otrzymasz za darmo 🙂 Dokładnie tak, umieść w koszyku dwa z nich, a trzeci udostępnię Ci bezpłatnie. Szczegóły znajdziesz tutaj:

>> WIELKA WYPRZEDAŻ MOICH KURSÓW <<

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytanie, napisz do mnie koniecznie!

Pozdrawiam Cię serdecznie i już nie mogę się doczekać naszego pierwszego spotkania!


Krzysztof Dobrowolski

PS NIE DOŁĄCZAM! CO DALEJ?

Rozumiem, że może to nie być dla Ciebie właściwy moment. Możliwe, że masz akurat inne plany, dużo na głowie, pracę, dziecko, pieska. Możliwe, że cena jest dla Ciebie dzisiaj za wysoka. To zrozumiałe, że nie każdemu będzie po drodze z tym kursem.

Oczywiście, ja się nie pogniewam. Zależy mi na tym, aby w kursie uczestniczyły osoby, które chcą na nim maksymalnie skorzystać. Dlatego zrealizuję tę edycję tym razem bez Ciebie. A w przyszłości zaproszę Cię do kolejnej – z tym, że już nie na takich warunkach, jak to opisałem powyżej.

Będę Ci bardzo zobowiązany, jeśli (zupełnie anonimowo!) napiszesz mi, dlaczego nie dołączysz do kursu w tej edycji. Możesz to zrobić w formularzu poniżej. Dziękuję – trzymaj się! Na pewno spotkamy się jeszcze nie raz – świat jest mały!