Dlaczego Twój LEAN się nie udaje?

Czy wiesz, że zależy od Ciebie więcej, niż Ci się wydaje? Mam na myśli to, jak wygląda nasza codzienność w pracy, z której tak często nie jesteśmy zadowoleni. Zdaję sobie sprawę, że zamiana nastawienia, zmiana postaw nie jest możliwa z dnia na dzień. Czasami otoczenie, w którym przebywamy na co dzień wcale nam tego nie ułatwia.

Z moich obserwacji podczas już dwudziestoletniej pracy zawodowej wynika, że dzielimy się na ludzi PASYWNYCH i AKTYWNYCH. Spójrz tylko na poniższe zestawienie naszych postaw w czterech obszarach i zastanów się, jaki jesteś:

Przejście ze strony czerwonej na zieloną może diametralnie odmienić Twoje życie. Wiem o tym, bo kiedyś sam byłem PASYWNY, a stopniowa zmiana postawy na AKTYWNĄ całkowicie odmieniła moje życie, nie tylko zawodowe! Dotychczas stosowałem to podejście w moim własnym życiu, co zaprowadziło mnie tutaj, gdzie dziś jestem. I bardzo mi z tym dobrze!

W codziennej pracy, czy to bezpośredniej z klientami, czy w relacjach z moją internetową społecznością zauważyłem, że wielu z nas podąża tą samą drogą. Takie wyniki dało także przeprowadzone przeze mnie niedawno Wielkie Badanie LEANkietowe. Otrzymałem kilkaset rozbudowanych odpowiedzi, których opracowanie zajęło wiele godzin żmudnej pracy. Wyniki potwierdziły to, co obserwuję od lat:

Większość z nas popełnia te same błędy

Co więcej, są to błędy, które ja już kiedyś popełniłem! Ciągle dostaję pytania o to czy tamto, jak się zachować, jak postąpić, czego użyć, czego się wystrzegać. Tylko po co popełniać te błędy samemu? Czy nie lepiej uczyć się na cudzych błędach? Oczywiście, że lepiej! Dlatego…

Przygotowałem CYKL SPOTKAŃ NA ŻYWO ONLINE, w których opowiem o tym, co zrobiłem, żeby móc dziś pisać te słowa. Na co zwracałem uwagę, czym się przejmowałem mocno, a czym wcale nie zaprzątałem sobie głowy. Opowiem też o ślepych uliczkach, w które zabłądziłem, bitwach, które przegrałem i błędach, które popełniłem. Mam nadzieję, że z wniosków, które wyciągnąłem skorzystasz także i Ty. Przecież nie musisz zdzierać sobie kolan! Opowiem Ci, jak to było ze mną.

Czekają nas TRZY SPOTKANIA LIVE, a na podsumowaniu WEBINAR (piszę o nim poniżej). Na pierwszym spotkaniu dowiesz się:

  • Jak pochylić się nad własnymi kwalifikacjami  i rozeznać, co już mamy, a czego ciągle nam brakuje?
  • Jak można zweryfikować swoje cele, te własne oraz te narzucone z góry – czy je realizuję?
  • Jak ocenić swoją satysfakcję z pracy – czy daje mi ona zadowolenie?
  • Jak ocenić moją pozycję w firmie – czy jestem bezpieczny i spokojny?

Wielka prośba!

Bardzo dużo pracy włożyłem w przygotowanie do tego spotkania dlatego mam prośbę: pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać link do tego spotkania? Przekaż link do spotkania mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku. Z góry bardzo, bardzo dziękuję!

AKTUALIZACJA: pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek, 11 czerwca o godz. 18:00. Zapraszam Cię do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia:

>> OBEJRZYJ NAGRANIE ZE SPOTKANIA <<

Co to ma wspólnego z Twoją pracą, a tym bardziej z LEANowaniem procesów? Więcej, niż Ci się wydaje! Twoja praca nie przynosi efektów takich, jakbyś sobie wymarzył, ponieważ nie działasz jednocześnie we wszystkich CZTERECH OBSZARY SUKCESU, o których opowiem na spotkaniu. Nie wystarczy tylko CHCIEĆ COŚ ZMIENIĆ – trzeba wiedzieć gdzie, co i jak zmieniać!

Jeśli byłeś u mnie na kursie Problem Solving, albo na poważnie zajmujesz się rozwiązywaniem problemów to wiesz, że każdy skutek ma swoją przyczynę. I właśnie o tym opowiem Ci na kolejnym spotkaniu. Dowiesz się, CO JEST PRZYCZYNĄ tego, że Ci się nie udaje. A jak poznasz przyczyny, to będziesz mógł pomyśleć o tym, jak je usunąć!

Wkrótce dowiesz się, co zrobić, aby te bariery pokonać! Opowiem Ci o tym na WIELKIM, OTWARTYM i BEZPŁATNYM wykładzie na żywo, 22 czerwca 2020 r.

UWAGA! WEBINAR już za nami!

Zapraszam Cię do mojego autorskiego, certyfikowanego, inetrAKTYWNEGO programu rozwojowego Masterclass LEAN EXPERT!