Zegar Rozwiązywania Problemów

Sekta Zegarmistrzów to dostęp do zegara, który w dwunastu krokach pozwala rozwiązać każdy problem. Czytelnik może samodzielnie przygotować to tajemnicze urządzenie, a następnie użyć go do własnych celów. Dostaje do tego szczegółowe instrukcje z licznymi, praktycznymi przykładami. Sukces gwarantowany!

Tomasz Król zaprasza czytelników do wstąpienia w szeregi Sekty Zegarmistrzów. Proponuje ona swoim członkom dostęp do niezwykle skutecznego zegara, który w dwunastu krokach pozwala rozwiązywać najbardziej zawiłe problemy. To, z pozoru tajemnicze urządzenie, okazuje się być rewelacyjnie prostym podejściem do skomplikowanych tematów.

Skuteczne w rozwiązywaniu zagadnień biznesowych, ma także zastosowanie w zagadnieniach z życia codziennego, nawet tych najbardziej osobistych. Zalety zegara poznajemy w zastosowaniach bohaterów opowieści, którzy na co dzień borykają się z bardzo różnymi problemami. Zostają one skutecznie rozwiązane – bez wyjątków!

Co więcej, każdy z nas może samodzielnie przygotować, a następnie wprawić w ruch swój własny zegar. Autor książki podaje czytelnikom szczegółowe instrukcje, poparte licznymi, praktycznymi przykładami. Nakręceni przedstawionymi w książce rozwiązaniami możemy śmiało zabrać się za rozwiązywanie własnych problemów.

Premiera książki „Zegar Rozwiązywania Problemów” miała miejsce 4 października 2018 r. w Gliwicach. Uroczysty obiad w podziemiach gliwickiego ratusza (restauracja MOMO) połączony został z transmisją live na Facebooku. Udział w niej wzięli, poza rzecz jasna samym Tomkiem Królem, Grzegorz Schwarz reprezentujący Wydawnictwo HELION, Andrzej Kinastowski z Office Samurai, Sławomir Szczepaniec z bloga „Lean po polsku” oraz Jarosław Zając z firmy DSR.

Przyjemność i zaszczyt poprowadzenia tego spotkania przypadła w udziale mi, z czego bardzo się cieszę. Kto mnie choć trochę zna, ten wie, że książki to moja pasja. A jeśli dotyczą LEAN, to zawsze chętnie wspieram każdą taką inicjatywę. Zapraszam do obejrzenia zapisu z tejże transmisji (uwaga: plansza początkowa znika w 3:35, a właściwą rozmowę rozpoczynamy w 5:20 – przewińcie!):

Znacie już stanowisko autora, jak i uczestników oficjalnej premiery. Co można powiedzieć o samej książce?

Przede wszystkim, to lektura odpowiednia dla każdego czytelnika. Nie musicie być inżynierami jakości (z takimi najczęściej w przemyśle kojarzy się rozwiązywanie problemów), nie musicie nawet mieć pojęcia o biznesie, czy to produkcyjnym, czy też usługowym. Autor wprowadzi Was w tajniki swojego narzędzia niejako tylnymi drzwiami. Co to oznacza?

Pierwsza część książki to fabularna opowieść o perypetiach kilkorga bohaterów, którzy zmagają się z codziennymi wyzwaniami. Z jednej strony są to realne problemy w pracy, a z drugiej, codzienne ale skomplikowane sytuacje życiowe. Czym różni się rozwiązywanie problemów osobistych od zawodowych? Autor przekonuje nas, że w zasadzie niczym!

Metoda dwunastu godzin zegarowych jest przystępnie opisana w drugiej części książki, która ma charakter poradnika. Dowiadujemy się z niej jak krok po kroku (a właściwie: godzina po godzinie!) rozprawić się z dręczącymi nas kłopotami. Na końcu zamieszczono dodatkowo pomocne formularze i tabele, które są uzupełnieniem samego zegara.

Czy metoda jest skuteczna? Sam autor twierdzi, że stosuje ją z powodzeniem od wielu lat. Co więcej, będąc trenerem i konsultantem, naucza tej metody swoich klientów. Z tego, że jest ich coraz więcej i więcej, można wywnioskować, że są zadowoleni. Ja także ją polecam!

tytuł: Zegar Rozwiązywania Problemów
autor: Tomasz Król
wydawca: Wydawnictwo HELION
rok wydania: 2018