Z mapowaniem zawsze jest problem: NIE LUBIMY, NIE POTRAFIMY, NIE ROZUMIEMY… Mała jest w narodzie świadomość procesowa, bez względu na pozycję, jaką zajmujemy w organizacji. Zakładamy, sobie lub naszym pracownikom, klapki na oczy i ślepo wykonujemy nasze zadania. A przez to… ZAMYKAMY SIĘ W SILOSACHA jeszcze trudniej jest o tym rozmawiać.

Managerowie mówią:

A po co to? Przecież wiemy, co jest nie tak – musimy tylko znaleźć czas i pieniądze na to, aby to poprawić!

Z kolei nasi koledzy i koleżanki, inżynierowie, specjaliści nie bardzo rozumieją, o co nam chodzi  tym mapowaniem:

Przecież każdy ma zakres obowiązków i wie, co ma robić. Po co w tym grzebać?

A w myślach dopowiadają:

Pewnie dostanę więcej obowiązków po tym całym mapowaniu… Lepiej tego nie ruszać!

O szeregowych pracownikach nie wspominając:

Proces? To jest ten, no… jakby to powiedzieć…

Tyle w temacie… Mapuj sobie sam, co tam chcesz! I z całej firmy chyba tylko my zdajemy sobie sprawę, że to właśnie… MAPOWANIE jest podstawą ZARZĄDZANIA PROCESAMI. Choć nie dla wszystkich wydaje się to być takie oczywiste, jak świadczą wyżej przywołane przez mnie cytaty.

I


PODZIELĘ SIĘ Z TOBĄ MOIM DOŚWIADCZENIEM Z PONAD 20 LAT PRACY


Serio, nie żartuję. Przecież przez ponad 20 lat pracy zawodowej nie raz i nie dwa się potknąłem, dostałem po d***e i wpadłem w bagno. Nie raz zawędrowałem w ślepą uliczkę lub popadałem w niełaskę, zarówno podwładnych, jak i przełożonych. Zwalniałem i byłem zwalniany (to akurat tylko raz się zdarzyło!).

Prosiłem i walczyłem, wylewałem pot i łzy. Przytulałem i pozwalałem wycierać łzy w mój mankiet. Pozwalałem zdrapać sobie kolana, a później podawałem pomocną dłoń. Wszystko w imię dobra moich podopiecznych. I, co ciekawe, sam tego nie wymyśliłem – to mnie tak wychowano, bo miałem szczęście do mądrych mentorów.

Więcej o moim doświadczeniu zawodowym znajdziesz na moim profilu LinkedIn.

Dziś przyszedł czas, aby zebrać te wszystkie doświadczenia w jedną całość, opakować i przekazać komuś, kto tego potrzebuje. Miałem zamiar (ciągle mam!) przelać to na papier i wydać jako książkę. Rozmawiam już nawet z jednym, znanym wydawnictwem… Ale, że nie potrafię pracować bez kontaktu z żywymi ludźmi w żywych procesach, postanowiłem przygotować…

…mój autorski kurs podejścia procesowego: mapowania, analizowania i doskonalenia procesów. Wszelkich procesów, od produkcyjne, przez logistyczne i usługowe po administracyjne czy biurowe.

Countdown

I

  I


NAUCZĘ CIĘ WIDZIEĆ I DOSKONALIĆ PROCESY!


Procesy są wszędzie, jesteśmy przez nie otoczeni. Co więcej, uczestniczymy w wielu z nich, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy! A jak można funkcjonować w rzeczywistości, której nie rozumiem, albo nie zauważamy wszystkich jej aspektów? Jak wpływać na nią, jak realizować swoje zadania? Jak odnaleźć się w otaczającym nas chaosie? Pomogę Ci między innymi:

 • zrozumieć CZYM JEST PROCES i z czego się składa
 • jak OPISYWAĆ PROCESY w zrozumiały dla innych sposób
 • wyjaśnię czym jest MAPOWANIE PROCESÓW  i do czego służy
 • nauczę Cię jak MAPOWAĆ PROCESY używając kilku alternatywnych metod
 • podpowiem, którą METODĘ wybrać do jakiego PROCESU
 • najpierw objaśnię Ci VALUE-STREAM MAPPING (zwany potocznie VSM)
 • krok po kroku przejdziemy przez PRZEPŁYW MATERIAŁU, PRZEPŁYW INFORMACJI, analizę CZASU PRZEJŚCIA oraz SYMBOLE używane na tych mapach
 • omówimy PODRĘCZNIKOWĄ MAPĘ VSM
 • pokażę Ci moją pierwszą mapę VSM i wyjaśnię, jakie błędy na niej popełniłem
 • przejrzymy kilka innych, przykładowych map VSM
 • opowiem, dlaczego posiadanie samej mapy to nie wszystko i co można z nią dalej zrobić
 • następnie przyjrzymy się „PROCESOM, KTÓRYCH NIE WIDAĆ”
 • wyjaśnię, na czym polega MAPOWANIE MAKIGAMI wraz z SYMBOLAMI, jakie się w nim stosuje
 • omówimy kilka przykładów tego podejścia
 • przedstawię najważniejsze: jak analizować MAPĘ MAKIGAMI i co dale z tym zrobić
 • jeśli te dwie, klasyczne metody nie wystarczą, podpowiem Ci, jak MAPUJĘ procesy tworząc WŁASNĄ MAPĘ
 • oczywiście, przeanalizujemy przykład
 • i dokonamy OPTYMALIZACJI przykładowego PROCESU
 • …będzie jeszcze kilka niespodzianek!

Zastanawiasz się, jak tego dokonam? Jestem już przygotowany na to wyzwanie:

» Przedstawię Ci wszystko, co wiem o mapowaniu

» Odpowiem na wszystkie Twoje pytania

» Zadam Ci zadanie domowe – a jakże!

» A później razem je omówimy

» Otrzymasz więc indywidualny, konstruktywny feedback!

Ponadto, zaproszę Cię do zamkniętej grupy uczestników, która umożliwi Ci networking z wszystkimi uczestnikami kursu. Z mojego doświadczenia wynika, że to najcenniejsza forma dyskusji. Ciągle się zastanawiasz czy to wszystko jest odpowiednie dla Ciebie?

I

I


DLA KOGO JEST TEN KURS?


Mój kurs kieruję do osób, które na co dzień potrzebują praktycznych umiejętności korzystania z MAPOWANIA i doskonalenia procesów. Chcę pomóc osobom, które w swojej pracy prowadzą lub zamierzają prowadzić warsztaty optymalizacyjne. Z praktyki wiem, że w głównej mierze są to inżynierowie ciągłego doskonalenia, procesu, jakości czy produkcji . Warsztaty takie mogą prowadzić także Managerowie działów (zwłaszcza LEAN czy CI), a także osoby aspirujące do takich stanowisk, np. wcześniej wspomniani inżynierowie.

Jeśli jesteś konsultantem czy doradcą, albo ekspertem LEAN z długoletnim, praktycznym doświadczeniem, to nie jest to program dla Ciebie – nic nowego się nie nauczysz. No, chyba, że interesuje Cię moja metoda pracy z uczestnikami i moje doświadczenie operacyjne z 20 lat pracy w różnych przedsiębiorstwach. To zapraszam, bo tym będę się dzielił równie ochoczo, jak moją wiedzą LEANową.

I

I


GWARANCJA 100% SATYSFAKCJI


Opierając się na tym, czego doświadczyłem w ciągu 20 lat pracy zawodowej mogę dać Ci gwarancję, że otrzymasz ode mnie najwyższą jakość.

Co to oznacza? Daję Ci 30 dni gwarancji satysfakcji liczonej od dnia uruchomienia kursu. Jeżeli w tym czasie z jakiegokolwiek powodu uznasz, że nie jesteś zadowolony z tego, co ode mnie otrzymałeś, zwrócę Ci wpłacone pieniądze. Myślę,że to uczciwe – aż nadto. Także, niczym nie ryzykujesz! Całą odpowiedzialność ponoszę ja.

I

I


Z CZEGO SIĘ SKŁADA TEN KURS?


Przedstawię Ci to w kilku prostych liczbach:

25 lekcji wideo

w których objaśniam wszystkie zagadnienia, punkt po punkcie. Moim wykładom towarzyszą własne, dedykowane danemu zagadnieniu grafiki i animacje, które ilustrują omawiane tematy. Tak więc, nie otrzymujesz tylko „gadającej głowy”, ale wizualizację wszystkich omawianych elementów. To wszystko daje…

ponad 210 minut materiałów lekcyjnych

które będą dla Ciebie dostępne przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez ograniczenia czasowego. Oznacza to, że Twój dostęp do nich nigdy się nie skończy – w praktyce będzie trwał tak długo, jak dostępna będzie moja platforma kursowa. Wrócisz do interesujących Cię zagadnień, kiedy tylko zechcesz. Co więcej, otrzymasz ode mnie…

ponad 70 stron materiałów szkoleniowych

jakim będą zapisane w formacie PDF wszystkie slajdy, które omawiam w trakcie kursu. Dzięki temu, możesz mieć tę wiedzę zawsze pod ręką. Ponadto, dla uczestników kursu utworzę…

zamkniętą grupę networkingową

dzięki której będziemy mieli ze sobą stały kontakt na Facebooku. Nie używasz tego serwisu? Nic nie szkodzi, możesz założyć konto anonimowe i korzystać z niego na potrzeby kontaktu z grupą kursową. Chętnie podpowiem Ci, jak to zrobić. UWAGA! Wgrupie tej będziesz miec także dostęp do spotkań LIVE z innych moich kursów – od jakiegoś czasu pracujemy wspólnie i wszyscy mają dostęp do wszystkich spotkań. Poza samą grupą, zorganizuję w niej…

sesje Questions & Answers

czyli „pytania i odpowiedzi” – od uczestników do mnie. Na dwóch spotkaniach na żywo odpowiem na wszystkie wątpliwości oraz podzielę się doświadczeniem z pracy zawodowej i trenerskiej.

Odpowiem także na pytania, które będą lekko wykraczały poza program kursu, jeśli będzie to dla Ciebie niezbędne.

indywidualny feedback

Jeżeli tylko zechcesz podyskutować o Twojej własnej mapie, to otrzymasz ode mnie jej ocenę oraz konstruktywne uwagi na temat Twojej pracy.

I

I


KIEDY STARTUJE KURS I ILE BĘDZIE TRWAŁ?


Wszystkie materiały kursowe udostępniam uczestnikom NATYCHMIAST po zakupie! Będziesz mieć dostęp do wszystkich lekcji od razu, bez czekania na otwieranie dostępu do kolejnych materiałów. Jedynie pierwsze przejście przez materiały będzie od Ciebie wymagało odhaczania kolejnych lekcji na pasku postępu. Później będziesz mieć możliwość korzystania z lekcji w dowolnej kolejności.

Tempo pracy wyznaczasz sobie samodzielnie. Zaczynasz, kiedy chcesz. Możesz obejrzeć wszystko od razu, jak to robisz z niektórymi serialami TV. Możesz też postawić na systematyczną pracę, lekcja po lekcji – codziennie lub co tydzień, jak Ci pasuje. Najlepiej jest wyznaczyć sobie stały rytm pracy i się go trzymać. Regularność gwarantuje Twój postęp, który będziesz śledzić na specjalnym pasku w panelu kursu.

Lekcje będą dla Ciebie dostępne przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez ograniczenia czasowego. Oznacza to, że Twój dostęp do nich nigdy się nie skończy – w praktyce będzie trwał tak długo, jak dostępna będzie moja platforma kursowa. Wrócisz do interesujących Cię zagadnień, kiedy tylko zechcesz. Co więcej, otrzymasz ode mnie…

Sesje Q&A zorganizujemy dwukrotnie w ciągu dwóch miesięcy od uruchomienia kursu. Dokładną datę i godzinę ogłoszę w naszej grupie kursowej. Z doświadczenia wiem, że nie wszystkim uczestnikom będą one pasować, dlatego zorganizujemy się w następujący sposób:

 • już na początku kursu udostępnię uczestnikom formularz do zadawania pytań – będziesz mieć możliwość wpisania swojego pytania o dowolnej porze dnia i nocy,
 • podczas spotkania na żywo odpowiem w pierwszej kolejności na pytania z formularza, a następnie na wszystko, o czym będą chcieli porozmawiać jego uczestnicy,
 • jeśli nie możesz być z nami na żywo, nic się nie martw – nagranie z sesji Q&A zostanie udostępnione w panelu kursu jako ostatnia lekcja – będzie możliwość wracania do niego zawsze, kiedy będzie to potrzebne

I

I


JAK DŁUGO BĘDĘ MIEĆ DOSTĘP DO MATERIAŁÓW KURSOWYCH?


Dostęp do kursu otrzymasz na zawsze! Co więcej, otrzymasz także jego przyszłe aktualizacje. Ponadto Twoje członkostwo w grupie networkingowej nigdy nie wygaśnie. I jescze coś: możesz uczestniczyć w kolejnych sesjach Q&A, w każdej kolejnej edycji kursu.

I

I


CZY OTRZYMAM CERTYFIKAT ?


Dobre pytanie! A chcesz otrzymać certyfikat? Jeśli wykonasz ćwiczenia praktyczne i zamieścisz je w wyznaczonym miejscu (utworzę  dedykowaną przestrzeń na Google Drive) to sprawdzę efekty Twojej pracy.

Wspomniałem o tym wyżej, pisząc o zadaniach praktycznych dla uczestników. Ale bez obaw – nie będę srogim profesorem! Zależy mi na tym, aby przekazać Ci maksimum wiedzy i doświadczenia.

Z pewnością sobie poradzisz. Poza tym, poproszę Cię o wypełnienie krótkiej ankiety poszkoleniowej. Osoby, które dopełnią tych formalności otrzymają certyfikat uczestnictwa w kursie.

Bardzo się cieszę, że będziemy razem pracować! Kawał niezłej roboty przed nami… ale będzie warto, zobaczysz.

I

I


ILE KOSZTUJE TEN KURS ?


No, myślałem, że już nie zapytasz! Chciałbym, aby ten kurs był dostępny dla jak największej liczby osób, które potrzebują tej wiedzy. Tym razem jednak nie będę się odnosił do cen, jakie życzą sobie inne firmy na rynku. Skoro czytasz te słowa, to znaczy, że na serio rozważasz podniesienie swoich kompetencji zawodowych w tym temacie. Porównanie z ofertą dostępną na rynku szkoleniowym pozostawiam Tobie – niech to będzie jak najbardziej świadoma decyzja.

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci poradnik, który napisałem kilka miesięcy temu: „NIE KUPUJ SZKOLEŃ ONLINE – o ile nie spełniają one twoich oczekiwań!”. I tego się trzymajmy! Poradnik możesz ściągnąć bezpłatnie z mojej platformy szkoleniowej >> TUTAJ <<. Przejrzyj, przemyśl – wybierz świadomie!

regularna cena tego kursu wynosi
1 299 PLN

i za tyle był dostępny w sprzedaży przez ostatnie pół roku, ale dziś oferuję Ci ten kurs w…

promocyjnej cenie za jedyne
497 PLN

To kwota brutto, całkowita, jaką zapłacisz. Jeżeli zdecydujesz się dołączyć, to ja już teraz bardzo się cieszę, że będziemy razem pracować! Kawał niezłej roboty przed nami… ale będzie warto, zobaczysz.

Countdown

I

I

Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytanie, napisz do mnie koniecznie!

Pozdrawiam Cię serdecznie i już nie mogę się doczekać naszego spotkania na żywo!


Krzysztof Dobrowolski

I


NIE DOŁĄCZAM, CO DALEJ ?


Rozumiem, że może to nie być dla Ciebie właściwy moment. Możliwe, że masz akurat inne plany, dużo na głowie, pracę, dziecko, pieska. Możliwe, że cena jest dla Ciebie dzisiaj za wysoka. To zrozumiałe, że nie każdemu będzie po drodze z tym kursem.

Oczywiście, ja się nie pogniewam. Zależy mi na tym, aby w kursie uczestniczyły osoby, które chcą na nim maksymalnie skorzystać. Dlatego zrealizuję tę edycję tym razem bez Ciebie. A w przyszłości zaproszę Cię do kolejnej – z tym, że już nie na takich warunkach, jak to opisałem powyżej. Cena z pewnością wzrośnie.

Będę Ci bardzo zobowiązany, jeśli (zupełnie anonimowo!) napiszesz mi, dlaczego nie dołączysz do kursu w tej edycji. Możesz to zrobić w >> TYM FORMULARZU <<

Dziękuję – trzymaj się! Na pewno spotkamy się jeszcze nie raz – świat jest mały!