Współpraca

Jeżeli czytasz te słowa, to prawdopodobnie interesuje Cię jakaś forma współpracy ze mną - cieszy mnie to bardzo! W związku z tym, że jestem aktywny w wielu miejscach w internecie, a także poza nim, przedstawię Ci w punktach, co mogę dla Ciebie zrobić.

Pozwól, że na wstępie napiszę kilka słów o sobie. Jak to zrobić w kilku zdaniach? Proszę bardzo, krótko i na temat.

Moje motto

To, co jest prawdą biznesową dzisiaj, jutro stać się może reliktem przeszłości. Aby pozostawać konkurencyjnym, trzeba nieustająco dobierać i adaptować nową strategię rozwoju. Duch filozofii Lean Management inspiruje już od dawna, wykraczając poza ramy procesów produkcyjnych, w których się narodził.

Ja czyli kto?

Manager z dwudziestoletnim doświadczeniem w przemyśle, logistyce oraz usługach.

Pasjonat lean management, propagujący szczupłe zarządzanie na własnym blogu oraz publikujący w specjalistycznych czasopismach branżowych.

Połączenie praktyka lean i lidera zespołu. Skupiony na osiąganiu celów biznesowych przy jednoczesnym utrzymywaniu dobrych relacji wewnętrznych oraz efektywnej współpracy.

Doświadczony w redukowaniu kosztów operacyjnych poprzez integrowanie procesów wytwórczych (produkcja, montaż, utrzymanie ruchu) i usługowych z funkcjami wspierającymi (zarządzanie personelem, jakość, finanse, zakupy i sprzedaż).

Lider transformacji i reorganizacji, łączący wymagania jakościowe (IATF 16949, ISO 9001, ISO14001), wiedzę techniczną (magister inżynier mechaniki i budowy maszyn, absolwent Politechniki Wrocławskiej) oraz kulturę lean z wysokimi wymaganiami dzisiejszego rynku.

Doświadczenie zawodowe

Wykształcenie: Politechnika Wrocławska: studia magisterskie: Mechanika i Budowa Maszyn

Doświadczenie doradcze: zarządzanie transformacjami lean oraz w projektami usprawniającymi, prowadzenie warsztatów oraz szkoleń (stacjonarnych oraz online)

Doświadczenie zawodowe: Konsultant i Trener Lean Management, były Prezes Zarządu firmy konsultingowej, wielokrotny Dyrektor Produkcji, wielokrotny Kierownik Wydziałów Produkcyjnych, Inżynier Jakości i Specjalista Ciągłego Doskonalenia

Doświadczenia w branżach: produkcja (motoryzacja: systemy bezpieczeństwa, systemy hamulcowe, elementy wyposażenia wnętrz samochodów; artykuły gospodarstwa domowego: elementy wyposażenia kuchenek elektrycznych; gazy techniczne: instalacje do produkcji gazów, wyposażenie instalacji ciśnieniowych, osprzęt butli i zbiorników), logistyka (realizacja zamówień klientów, zarządzanie przepływem materiałów), usługi (klimatyzacja, chłodnictwo)

Specjalizacje: transformacja lean (zmiana struktury organizacyjnej, role i zakresy odpowiedzialności w organizacji, definicja celów oraz sposobów ich nadzorowania, eliminacja strat, wzrost produktywności, poprawa jakości); zarządzanie obszarami organizacji, optymalizacja czasów przezbrojeń, doskonalenie obszarów utrzymania ruchu, narzędzia jakościowe (rozwiązywanie problemów, narzędzia planowania jakości), optymalizacja kosztów produkcji, ocena oraz motywacja pracowników (systemy premiowania, ocena pracownicza), auditowanie (system, proces, produkt, itd.), optymalizacja przestrzeni biurowej (łączenie rozproszonych biur we wspólną przestrzeń roboczą)

Metody i narzędzia: m.in. Daily / Shopfloor Management, 5S, Value Stream Mapping, Standaryzacja Pracy, SMED, One-Piece-Flow, Kaizen, Kanban, Total Productive Maintenance, 8D/A3, Ishikawa, FMEA, Audyty Zgodności IATF 16949 oraz ISO 9001

„Lean jest dla ludzi” to marka stworzona przeze mnie w roku 2016. Dzisiaj to już cały ekostystem, zrzeszający osoby o podobnych do moich zainteresowaniach:

Blog „Lean jest dla ludzi” – zawsze bezpłatny dostęp do wiedzy o LEAN!
www.leanjestdlaludzi.pl

Profil osobisty na LinkedIn – dołącz do moich kontaktów, zapraszam!
www.linkedin.com/in/kdobrowolski/

Fanpage „Lean jest dla ludzi – Krzysztof Dobrowolski” – polub i bądź na bieżąco!
www.facebook.com/leanjestdlaludzi/

Grupa „Niech LEAN będzie z Wami!” – dołącz do grona wybitnych specjalistów LEAN!
www.facebook.com/groups/niechleanbedziezwami/

Mój kanał na YouTube – oglądaj najnowsze filmy!
www.youtube.com/c/kdobrowolskipl

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Możliwości jest bardzo wiele! Z jednej strony, prowadzę szeroko zakrojoną działalność medialną, a z drugiej udzielam się jako doradca, konsultant i trener. Wszystko, oczywiście w zagadnieniach Lean Management i pokrewnych (na przykład Jakość, która jest moim konikiem zawodowym).

Konsultacje i szkolenia dla Twojego biznesu

Stacjonarne i online. Obszary, w których się najlepiej czuję wymieniłem wyżej, w moim doświadczeniu zawodowym. W pracy bezpośredniej z klientami zawsze dbam o to, aby moja usługa była skrojona na miarę: nie stosuję szablonów, gotowych formatek czy prezentacji. Lubię pracę z ludźmi, na gembie! Przygotowuję prezentacje tylko wtedy, kiedy są potrzebne – pracuję z flipchartem i z uczestnikami. Na ich przykładach – maksimum praktyki, a teorii tylko niezbędna dawka.

Wystąpienia na Twoich wydarzeniach firmowych

 • prelekcja
 • warsztaty
 • prowadzenie wydarzenia
 • moderacja panelu / dyskusji

Publikacje na blogu „Lean jest dla ludzi”

 • artykuł pod patronatem
 • artykuł sponsorowany
 • recenzja produktu lub usługi
 • wywiad

Publikacje w moich kanałach social media

Artykuły na zamówienie do opublikowania

 • w specjalistycznej prasie drukowanej
 • portalu lub stronie www
 • Twoim wewnętrznym medium firmowym

Jeżeli interesuje Cię któraś z wymienionych form współpracy, to pisz do mnie. Jeżeli masz inne potrzeby, ciekawe pomysły albo nierozwiązane problemy, także daj znać – na pewno razem wymyślimy coś kreatywnego!