Już wkrótce zastąpią nas maszyny!

Autonomiczne pojazdy na ulicach wkrótce staną się codziennością - póki co, ich się nie obawiamy. Jednak autonomiczne roboty, budzą już nasz niepokój - nie chcielibyśmy spotkać takiej maszyny na ulicy, a niektórych nas one po prostu przerażają. A w pracy, co nas czeka? Sztuczna inteligencja już wkracza do naszych firm. Coboty, autonomiczne środki transportu czy boty na infoliniach już działają. A będzie ich tylko więcej...

O co chodzi z tymi cobotami? Czy rozwiążą one nasze wszystkie problemy i leanowanie procesów straci rację bytu? Pisałem już o tym, co czeka nas niedługo w artykule Przyszłość nadejdzie jutro! Dziś pójdźmy o krok dalej. Już za kilka lat będziemy w stanie przenieść zawartość ludzkiego mózgu do maszyny. Do tego czasu sztuczna inteligencja będzie nas coraz bardziej obejmowała swoimi mackami. Czy kiedyś nastąpi jej scalenie z naszymi umysłami? Posłuchaj:

Sławomir Szczepaniec, z którym miałem przyjemność dyskutować w powyższym nagraniu jest inżynierem R&D oraz dziennikarzem i promotorem marki. Na swoim profilu LinkedIn publikuje podcasty w cyklu „Kwadrans z ekspertem” oraz „LEAN Po Polsku”. Polecam jego pozostałe nagrania! Zajrzyjcie też na jego fanpage na Facebook’u.