Lean jest dla ludzi 2021 << rewind!

To był niesamowity rok: z jednej strony świat zmagał się z covidowymi ograniczeniami i mocno zwolnił, a z drugiej Wasz głód wiedzy i chęci rozwoju nigdy nie były tak wielkie! Dla mnie przyniosło to więcej pracy, a co za tym idzie, także więcej satysfakcji! Taki właśnie dla mnie był rok 2021: pełen pracy i radości z niej. Dziękuję!

To, co się wydarzyło wokół „Lean jest dla ludzi” w ostatnim roku przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Dziś to największa w polskim internecie LEANowa społeczność, skupiona wokół wymiany wiedzy i doświadczeń. I to jest mój wielki powód do dumy, bo bez Was nie byłoby to możliwe – dziękuję Wam wszystkim już na wstępie!

Spoglądając wstecz, na minione 12 miesięcy, widzę najważniejsze fakty i liczby:

1 książka stała się bestsellerem Empiku

25 webinarów odbyło się bezpłatnie dla wszystkich chętnych

100 uczestników wzięło udział w moim Masterclass LEAN EXPERT

500 uczestników skorzystało z moich kursów online

8 500 LEANowców śledzi moje działania na „Lean jest dla Ludzi na Facebooku”

5 700 entuzjastów i praktyków dzieli się wiedzą i doświadczeniem w grupie „Niech LEAN będzie z Wami!”

8 000 wartościowych kontaktów tworzy moją sieć na LinkedIn

1 200 aktywnych subskrybentów ogląda moje filmy i transmisje na Youtube

3 000 zaangażowanych odbiorców czyta i reaguje na mojego newslettera

Te liczby mówią same za siebie – jesteście niesamowici! Czasami zastanawiam się, skąd Was się tyle wzięło? A fakt jest taki, że cała społeczność wyrosła organicznie, dołączając codziennie, małymi kroczkami (jak w kaizen!)

Jest to dla mnie największy powód do dumy: jesteście tutaj, bo tego sami chcecie! I muszę dodać (nieskromnie), że stanowimy największą w polskim internecie społeczność LEANową!

Przyjrzyjmy się faktom po kolei…


„PROBLEM SOLVING jest dla ludzi” – moja pierwsza książka bestsellerem!

Długo zastanawiałem się, jaki temat na moją pierwszą książkę będzie właściwy. W tematach leanowych ukazało się już tak wiele interesujących pozycji, zarówno tych z zagranicy, jak i rodzimych, polskich. Zastanawiałem się czy pisać kolejną książkę o lean, która zginie w tłumie publikacji…

Pomyślałem, że wezmę z LEAN na warsztat to, co w nim sprawia nam najwięcej kłopotów, a bez czego w zasadzie nie możemy się obejść: PROBLEM SOLVING. Działamy zgodnie z wytyczną „stwórz ciągły przepływ w celu ujawnienia problemów”. I ten ciągły przepływ wychodzi nam czasami lepiej, ale w większości przypadków gorzej.

I oto stało się: 27 lipca 2021 r. miała premierę moja pierwsza książka „PROBLEM SOLVING jest dla ludzi”. A to, co wydarzyło się tuż po premierze przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Książka szturmem wzięła księgarnie w całej Polsce, zarówno te tradycyjne, jak i internetowe, stając się bestsellerem w wielu z nich, a w Empiku wskoczyła na pierwsze miejsce już w dniu premiery!

Kliknij > TUTAJ < lub w obrazek poniżej, aby przejść do księgarni Onepress z grupy Helion i zobaczyć moją książkę:

Jeżeli interesuje Cię to, dlaczego tę książkę napisałem, na czym w niej bazuję oraz jak długo ją pisałem i czy było to przyjemne, to zajrzyj tutaj Napisałem bestseller: PROBLEM SOLVING jest dla ludzi!


25 webinarów z najlepszymi gośćmi

W 2021 zawitali do nas między innymi: Jeff LIKER , który opowiedział o nowym wydaniu Drogi Toyoty, pandemii oraz Industry 4.0 czy Karyn ROSS zza oceanu z tematem The Kind Leader oraz Kazuyoshi TSUYUKUSA z dalekiej Japonii opowiedział o Toyocie, w której LEAN jest w powietrzu i nim się oddycha…

Ale nie pozostajemy w tyle za światową czołówką. Ba, w wielu aspektach ją wyprzedzamy! Dlatego staram się zapraszać na nasze cotygodniowe spotkania najznamienitszych gości z polskiego świata LEAN. Gościli u mnie m.in. Radek Drzewiecki LEAN LEADERSHIP, Piotr Walentynowicz KULTURA LEAN – z czego się składa i jak ją tworzyć? czy Wiktor Wołoszczuk LEAN KATA / Co to jest i dlaczego nie wychodzi? – wszystkich nie sposób wymienić…

Kliknij > TUTAJ < lub w obrazek poniżej, aby już teraz obejrzeć filmy na moim kanale.

Zapraszam także do >> SUBSKRYPCJI << – wtedy nie przegapisz żadnego z nadchodzących wydarzeń!


100 uczestników Masterclass LEAN EXPERT

To mój autorski, interaktywny program rozwojowy online. W jego pionierskiej edycji w 2020 roku udział wzięło 30 śmiałków, którzy przez kilka miesięcy mierzyli się z teorią i zadaniami. W roku 2021 uczestników było już ponad 3x więcej!

Jeżeli i Ciebie interesuje kompleksowy program rozwojowy z obszaru Lean Management, to teraz jest właściwy moment na rozważenie mojej propozycji. Możliwe, że potrzebujesz czasu na przekonanie szefa. Albo chcesz przemyśleć, nie tylko wydanie konkretnej kwoty, ale także swoje zaangażowanie w ten program. Dlatego już dziś udostępniam Ci zaktualizowany informator.

⏰ Rekrutację przeprowadzę w lutym 2022, a pracę z grupą uczestników rozpocznę 1 marca 2022 roku. Ponadto, w tej edycji wprowadzę limit uczestników (ze względu na moje osobiste zaangażowanie i ograniczoną możliwość właściwej pracy z uczestnikami).

Przypomnę tylko, że przystępując do programu otrzymujesz nieograniczony dostęp do materiałów, tej i przyszłych edycji, oraz wszystkich spotkań na żywo, jakie kiedykolwiek obyły się (mamy je zarejestrowane) i odbędą w naszej społeczności Masterclass LEAN EXPERT.

Kliknij > TUTAJ < lub w obrazek poniżej, aby przejrzeć informator ze szczegółami nadchodzącej, już 4. edycji programu:

okładka informatora 4. edycji programu Masterclass LEAN EXPERT

500 uczestników moich kursów online

Poszczególne moduły z programu Masterclass LEAN EXPERT dostępne były jako samodzielne kursy, z których mogą skorzystać osoby potrzebujące wiedzy i umiejętności z konkretnego zakresu LEANowej tematyki. Ale ten temat przechodzi już do historii, ponieważ…

Z końcem roku 2021 wycofam te kursy z mojej oferty. Jest to związane ze zmianami, jakie wprowadzam w 2022 i uruchomieniem nowego, dużego projektu. Tak więc to już ostatnie chwile, aby skorzystać z ostatnich trzech propozycji, jakie są dostępne do końca grudnia 2021:

👉 MAPOWANIE PROCESÓW jest dla ludzi!

Procesy są wszędzie, jesteśmy przez nie otoczeni. Co więcej, uczestniczymy w wielu z nich, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy! A jak można funkcjonować w rzeczywistości, której nie rozumiem, albo nie zauważamy wszystkich jej aspektów? Jak wpływać na nią, jak realizować swoje zadania? Jak odnaleźć się w otaczającym nas chaosie? Nauczę Cię mapować procesy produkcyjne, usługowe, biurowe, administracyjne i wszystkie inne.
POZNAJ SZCZEGÓŁY do kursu MAPOWANIE!

👉 KAIZEN jak przejść od słów do czynów!

Czy w KAIZEN chodzi o doskonalenie procesów? Pośrednio… bo najważniejsze jest zbudowanie zdolności zespołu (a finalnie całej organizacji) do adaptacji do zmieniających się wymagań klientów i warunków otoczenia. Ale, żeby osiągnąć ten dalekosiężny cel, musisz potrafić sprawnie doskonalić pojedyncze procesy i zadania. Przeprowadzę Cię krok po kroku przez koncepcję KAIZEN, a szczególny nacisk położymy na jej praktyczne wykorzystanie.
POZNAJ SZCZEGÓŁY kursu KAIZEN!

👉 PROBLEM SOLVING skuteczne rozwiązywanie problemów

Rozwiązywanie problemów to pięta achillesowa niemal każdej organizacji! Tylko udajemy, że rozwiązujemy problemy. W codziennym biegu łapiemy rozwiązania, które wpadną nam w rękę i… wdrażamy je w życie! Ufff, odhaczone! Bierzemy się za kolejny problem. Ale zaraz, zaraz… ten wczorajszy właśnie powrócił, więc walczymy z nim od nowa. I tak w kółko. A wcale nie musi tak być. Zacznij skutecznie rozwiązywać problemy.
POZNAJ SZCZEGÓŁY kursu PROBLEM SOLVING!

…które wkrótce znikną ze sklepu na https://sklep.kdobrowolski.pl/ – śpieszcie się!

8 500 LEANowców na „Lean jest dla ludzi”

„Lean jest dla ludzi” to osobisty blog, na którym przedstawiam na mój własny sposób to, co powszechnie zwane jest LEANem. Piszę o tym tak, jak ja to widzę, jak tego doświadczam.

Piszę przede wszystkim z perspektywy  człowieka, który funkcjonuje w środowisku przesyconym narzędziami, metodami i systemami. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Jak zrozumieć? Czego się wystrzegać i na co zwrócić szczególną uwagą? O tym właśnie piszę, a ostatnio także nagrywam i/lub przedstawiam na żywo we wszystkich moich kanałach.

Na blogowym fanpage na Facebooku ogłaszam światu nowości pojawiające się na blogu. Jest to także miejsce, gdzie czytelnicy dyskutują nt. moich wpisów, prowadząc bardzo często ożywione dyskusje. To także miejsce na zabawy z nagrodami (książki, kalendarze czy inne gadżety).

Kliknij > TUTAJ < lub w obrazek poniżej, aby już teraz dołączyć do społeczności LEANowców największej w polskim internecie:


5 700 entuzjastów i praktyków w grupie „Niech LEAN będzie z Wami!”

Jest to społeczność o bardzo wyraźnym profilu zainteresowań i potrzeb, której otwartość na wymianę doświadczeń i chęć służenia pomocą innym, mniej doświadczonym w danych tematach adeptom LEAN przerosła moje najśmielsze oczekiwania. To tutaj można zadać każde pytanie i uzyskać na nie merytoryczną odpowiedź.

Grupa żyje dziś swoim życiem. Dzięki moderacji (ograniczonej do minimum) wolna jest od spamu, a treści merytoryczne stoją na najwyższym poziomie. Cenne są zwłaszcza nasze otwarte dyskusje na tematy nurtujących nas problemów.

O stopniu zażyłości grupy niech świadczą nasze spotkania, które odbywają się (już regularnie) w całej Polsce! Zaczęło się niewinnie, od małej grupy we Wrocławiu, w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu „Dąbie”. Drugie spotkanie miało miejsce w Black House firmy APA w Gliwicach, a kolejne odbyło się w Klubie Lean Management w Szczecinie. Następnie gościliśmy w CNH w Płocku oraz PZU Zdrowie w Gdańsku.

Spotkania te wypełnione są prelekcjami, warsztatami, grami oraz dobrą zabawą. A najwyższą ich wartością są relacje nawiązywane przez uczestników między sobą. Niestety, pandemia wyłączyła możliwość organizowania spotkań w firmach, ale mam nadzieję, że już wkrótce do nich wrócimy.

Kliknij > TUTAJ < lub w logo grupy poniżej, aby dołączyć już teraz:


8 000 wartościowych kontaktów na LinkedIn

Zapraszam, dołącz do moich kontaktów. Publikuję tutaj artykuły, prowadzę dyskusje w leanowych tematach, a przede wszystkim łączę praktyków lean, zarówno doświadczonych, jak i początkujących.

Kliknij > TUTAJ < lub w obrazek poniżej, aby już teraz dołączyć do moich kontaktów:


1 200 subskrybentów na Youtube

Dopełnieniem sieciowej obecności „Lean jest dla ludzi” jest mój kanał YouTube, który rozwiną się niesamowicie dynamicznie. Na przestrzeni kilku miesięcy z kameralnych spotkań zaprzyjaźnionych LEANowców przeszliśmy do goszczących setki osób wieczorów, których goście są formatu światowego.

Poza spotkaniami ze znakomitymi fachowcami, na moim kanale prezentuję także własne prelekcje tematyczne.

Kliknij > TUTAJ < lub w obrazek poniżej, aby już teraz obejrzeć filmy na moim kanale:


3 000 zaangażowanych odbiorców newslettera

…and last but not least, jak mawiają Brytyjczycy: mój tegoroczny powód do dumy! Grono to ilościowo nie jest może tak imponujące jak setki tysięcy subskrybentów celebryckich newsletterów, ale jakościowo bije je na głowę.

Jeżeli świat, który przedstawiłem powyżej, jest dla Ciebie interesujący to własnie newsletter będzie najlepszym sposobem na dostęp do wszystkich nowości. Dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki i nie przegapisz najważniejszych wydarzeń.

Jeszcze Cię z nami nie ma?

Zapraszam już teraz: zostaw swój adres w formularzu poniżej: